Naše akce 2019/2020

• Březen
  • 9.3. 10.15 Divadlo Beruška

• Únor
  • 3.2. Třída Motýlků – Minikinokavárna pohádka Zakleté pírko (odjezd 9.00)
  • 14.2. 10.30 Kouzelník – z důvodu nemoci zrušeno
  • 17.2. – 21.2. Usměvavé lyžování – Palkovice (pro přihlášené děti)
  • 26.2. 9.30 Jarní focení
  • 28.2. Dopoledne Veselý Masopust (třída Včelky)

Veselý Masopust

V pátek 28.2. bylo ve školce veselo, ty nejmenší děti ze třídy včeliček rozveselily a roztancovaly děti z celé MŠ i paní učitelky. Děti si samy vyrobily masky a hudební nástroje, které se jim moc povedly a prošly celou školku, zazpívaly píseň Já muzikant a zatancovaly jako medvědi. Nakonec pokračovaly v masopustním veselí ve své třídě, kde tancovaly, zpívaly  a pochutnaly si na dobrotách, které nachystaly maminky, kterým tímto moooooc děkujeme. Jelikož maminky byly úžasné a připravily hodně dobrot, děti si je budou vychutnávat ještě následující týdny :-).

Lyžování v Palkovicích

Třetí únorový týden jezdily děti na kurz lyžování do Palkovic. Kurz začínal v odpoledních hodinách , proto se děti předtím vydatně posilnily obědem a jely autobusem ve kterém si cestou některé zdřímly a některé si zpívaly a těšily se až si nasadí lyže a vyrazí na kopec. Počasí zažily děti aprílové, chvíli svítilo sluníčko, potom přišly mraky, pár dešťových kapek, ale hlavně sníh vydržel 🙂  Některé děti, které již měly základy lyžování, jezdily hned na velkém kopci a ostatní je brzy dohnaly, proto si všechny děti zasloužily diplomy a medaile .

Minikinokavárna – pohádka

3. února navštívily děti Minikinokavárnu v centru Ostravy, kde zhlédly pohádku Zakleté pírko, dětem se pohádka líbila a dopoledne si pěkně užily.

• Leden
  • 6.1. 16.00 Karneval (v tělocvičně vedle Agelu)
  • 6.1. Polytechnika – třída Motýlci
  • 9.1. 10.15 Divadlo Beruška
  • 13.1. 9.00 Polytechnika – třída Motýlci
  • 21.1. Záchranáři

Záchranáři

Do MŠ zavítali záchranáři, aby si s dětmi popovídali o jejich práci.  Vyzkoušely si jak mají správně reagovat v případě kdyby se ocitly v nelehké situaci samy děti nebo někdo potřeboval poskytnout první pomoc. Jako správní záchranáři si děti vyzkoušely na figuríně masáž srdce a obvazovaly “zraněné”.

Divadlo Beruška

Za dětmi přijelo oblíbené divadlo Beruška, tentokrát s pohádkou o zvířátkách v zimě. Představení bylo nejen zábavné, ale i poučné, dětem se líbilo a na závěr si všichni společně zatancovali a zazpívali.

Karneval

Princezny, čerti, piráti, tygři, berušky a mnoho dalších zvířátek i pohádkových bytostí tancovalo a soutěžilo na karnevale, který již tradičně každý rok pořádá MŠ Koblov.
O zábavu se i letos postaral klaun Hopsalín, a že to byla zábava vydařená, bylo poznat na rozjařených očích dětí. Rodiče si zaslouží velikou pochvalu za pěkné dárky věnované do tomboly.
Nechybělo výborné občerstvení, o které se jako každý rok postarali Alena a Josef Hlaváčkovi a Marie Klocková.
Kdo měl i trochu štěstí, odnesl si z tomboly dárek, někteří šťastlivci i dva.

• Prosinec
  • 4.12. od 14.30 Vánoční dílny – třída Berušky.
  • 5.12. 15.15 Vánoční besídka – třída Berušky.
  • 5.12. dopolední Mikulášská nadílka v MŠ.
  • 9.12. 10.00 Klaun Hopsalín – Kamarádi sněhuláci.
  • 9.12. od 15.00 Vánoční dílny – třída Motýlci.
  • 11.12. 15.30 třída Včelky – Vánoční besídka + Vánoční dílny.
  • 12.12. 15.30 Vánoční besídka – třída Motýlci.

• Listopad
  • 4.11. od 18.00 do ? 🙂 třída Motýlci Halloween párty.
  • Kurz plavání třída Motýlci  7.  14.  21.  28.11.
  • 9.11. Bruslení s rodiči v Bohumíně 13.30. – 14.30.
  • 11.11. 7.30 – 13.00 třída Berušky – Výlet do Malenovic.
  • 11.11. třída Motýlci – Zdravý chrup – výukový program pro předškoláky.
  • 15.11. 10.00 – Divadlo Beruška.

Halloweenská párty.

Místo dětí strašidla, místo světel lampióny a lucerny, všude samí netopýři, pavouci a vydlabané svítící dýně. Večerní procházka s lampióny, samé dobroty a skvělá zábava po celý dlouhý večer. Tak to vypadalo v MŠ Koblov, když děti slavily svátek Halloween.

• Říjen
  •  3.10. 9.00hod – Sférické kino
  •  10.10. 10.15hod – Divadlo Beruška
  •  10.10. , 17.10. , 24.10. , 31.10. – kurz plavání , třída Motýlci

Cirkus trochu jinak.

Do MŠ zavítal cirkus, který místo zvířat s sebou přivezl artistické vystoupení v podobě žonglování, glassmusic ( hra na skleničky ), lezení po laně, kterého se zúčastnily i samotné děti. To vše doprovázeno hrou na kytaru a zpěvem.  Děti si dopoledne s cirkusem náramně užily.

Sférické kino.

V MŠ ve třídě Motýlků se objevila nafukovací kopule, do které si děti pohodlně lehly a pozorovaly promítání pohádky, která byla o tom jak šel Měsíc na návštěvu ke Slunci a dále pozorně poslouchaly příběh o tajemství stromů. Dětem se promítání moc líbilo.

Kurz plavání.

Děti ze třídy Motýlků navštívily letošní první kurs plavání, který bude probíhat v FCB hale v Ostravě-Muglinově. Jelikož jsou téměř všechny děti začátečníci, začaly plavat s deskou a rukávky. Dětem se první lekce plavání moc líbila a už se těší na další.

• Září
  • 12.9.  Třídní schůzky

15.15 hod. třída Včelky

15.30 hod. třída Berušky