Naše akce 2019/2020

• 21. 10. 2019       Divadlo Králici v klobouku
  • 29. 10. 2019       S draky do přírody

Divadelní představení

V pondělí  21.10.2019 jsme s dětmi navštívily Kulturní  Dům Ostravy, kde shlédly divadelní  představení Králici z klobouku.Dětem se velice pohádka  líbila .Po návratu do Mateřské školy si děti nakreslily zážitky s divadla .

Drakiáda s rodiči

V úterý 29. října 2019 jsme si s dětmi a rodiči naplánovali zajímavou podzimní akci, na kterou se děti těšily celý týden. Všichni jsme se sešli dopoledne v 10 hodin před školkou, draky si nachystali a pak se už vydali směrem do nedalekých Komenských sadů, abychom vyzkoušeli, jak naši draci umí létat. Počasí se tento den vydařilo, svítilo sluníčko a foukal mírný větřík, který úplně stačil na to, aby se za chvíli modré nebe bez mráčků zaplnilo barevnými létajícími draky. Sem a tam po obloze létali různí Krtečkové, tygříci a zvířátka ze Čtyřlístku. Děti se předháněly v tom, který drak vzlétne nejvýše a poletí nejdále. Občas se jim provázky zamotaly, a tehdy přispěchali rodiče se svou pomocnou rukou a draky poslali zpátky do nebe. Drakiádu si děti s rodiči moc užili, a ani se jim nechtělo zpátky do školky nebo domů. Tato podzimní akce proběhla v rámci projektu Rozvoj rovného přístupu ke vzdělávání ve městě Ostrava II.

Halloweenská párty

V pátek 1. listopadu jsme si s dětmi uspořádali ve školce Halloweenskou párty ve strašidelných maskách. Děti si hernu nejdříve vyzdobily strašidélky a halloweenskými dýněmi. Společně si zatancovaly na strašidelné písničky jako je „Bu, bu, bu…“ nebo „Strašidýlko Emilek“ a zasoutěžily si o halloweenské bonbonky. Na závěr si všichni pochutnali na opravdových Halloweenských muffinech. Tímto bychom chtěli poděkovat mamince Matyáška Horvátha za upečení chutných muffinků. Dětem se moc líbily a hlavně chutnaly.

Projektový den „Objevujeme krásy přírody“

V úterý 5. listopadu 2019 za námi do školky přijela až z Beskyd paní Mgr. Blanka Dužíková, která pracuje v Centru volného času U Rosničky v Malenovicích. Dětem popovídala o krásách podzimní přírody. Nejprve je však po svačince obdarovala medovým perníčkem ve tvarech podzimní přírody. Děti si vyslechly pohádku O veverce, poznávaly na obrázcích stromy, jejich listy a plody, ale také typická lesní zvířátka. Dozvěděly se, jak se zvířátka chystají na zimu a kde zimují. Po krátkém programu ve školce se děti s paní lektorkou vydaly na procházku do blízkého parku a pozorovaly okolní přírodu. Na závěr děti dostaly od paní lektorky pracovní listy s vlastnoručně nakreslenými obrázky, které si vybarvily.

Hopsalín

V pondělí 11. listopadu k nám přijel všemi dětmi oblíbený Hopsalín se svou barvičkovou show. Tentokrát to byla barva sluníčka – žlutá. Klaun stylově oblečený v kostýmu včelky si pro děti připravil zábavné hry a soutěže, do kterých se všechny děti s nadšením zapojily. Po soutěžích a tancování byly děti odměněny různobarevnými balónky.

Podzimní tvoření s rodiči

Ve čtvrtek 14. listopadu se u nás ve školce konalo již tradiční Podzimní tvoření dětí s rodiči. Tentokrát s námi tvořila i paní lektorka z kroužku keramiky, která si pro všechny připravila výrobu keramické misky. Kromě tvoření z hlíny si rodiče a děti vyzkoušeli také vyrobit podzimní dekoraci z ubrousků a vránu. Všichni si tvoření moc užili a těšili se z vyrobených výrobků, které si vzali domů na výzdobu.