Naše akce 2019/2020

Červen 2020

 •  1. 6. 2020   Slavíme den dětí
 • 16.6. 2020   Rozloučení se školáky
 • 16. 6. 2020  Čteme si pohádku
 • 22.6. 2020   Výlet Malenovice

Březen 2020 

 • 3. 3.  2020   Beseda s učitelkou 1.třídy
 • 6. 3. 2020    Beseda se Záchranářem
 • 10. 3. 2020  Hopsalín
 • 11. 3. 2020   Knihovna Hladno
 • 17. 3. 2020   Puzzliáda
 • 31. 3. 2020  Jednou budu školákem

Únor 2020

 • 4. 2. 2020      Hrajeme si na muzikanty
 • 12. 2. 2020    Kino Pat a Mat
 • 18. 2. 2020    Jarní fotografování
 • 25. 2. 2020    Den dřeva

Rozloučení se školáky

V úterý 16. června 2020 se sešli budoucí prvňáčci a jejich rodiče, aby se slavnostně rozloučili s naší mateřskou školou. Děti si oblékly opravdové taláry a postupně předstupovaly před rodiče a paní učitelku, aby je po splnění zadaného úkolu slavnostně pasovala na školáky. Každý pasovaný školák dostal jako upomínku na mateřskou školu opravdové vysvědčení a knížku “Hurá do školy” s věnováním od paní učitelek. Budoucím prvňáčkům přejeme hodně štěstí ve škole!

Slavíme Den dětí

V pondělí 1. června 2020 jsme si ve školce uspořádali slavnostní Den dětí, který byl plný zábavných her a soutěží. Děti si zasoutěžily v chození na chůdách nebo skákání v pytli. Nechybělo ani oblíbené plazení tunelem. Zábavný den jsme ukončili předáním sladkých odměn pro děti. Děti si svůj den báječně užily.

Malý záchranář

V čtvrtek 6. března 2020 se u nás ve školce konal projektový den „Malý záchranář“, na který k nám přijel i pan záchranář. Děti se naučily telefonní čísla na tísňové volání, a vyzkoušely si, jak se mluví se záchranáři po telefonu. Ale hlavně je pan záchranář učil, jak mají dávat první pomoc. Děti si měly možnost vyzkoušet na figuríně masáž srdce a taky se učily obvazovat ránu.

Beseda s učitelkou 1. třídy
V úterý 3. března 2020 se pro rodiče dětí, které půjdou poprvé do základní školy, konala u nás ve školce od půl třetí odpoledne beseda s paní učitelkou základní školy. Besedy se zúčastnily hlavně maminky, které se mohly zeptat paní učitelky na všechno, co je ohledně školy zajímalo. Maminky se dověděly spoustu zajímavých věcí, například co jejich prvňáčci potřebují do školy, co by měli před nástupem do první třídy znát a umět, aby se jim ve škole dařilo.

 

Hrajeme si na muzikanty

V úterý 4. února se děti vydaly do světa hudby, kterou mají moc rády. Prohlédly si různé hudební nástroje, jako jsou africké bubny, tamburíny, zvonkohru, klávesy, kytaru a Orffovy nástroje. Potom si dohromady vytvořili malý orchestr a vyzkoušeli si na tyto nástroje zahrát. K tomu si společně s paní učitelkami zazpívali. Největší úspěch sklidily bubny, které se dětem líbily nejvíc.

 Leden  2020

 • 10.1. 2020     Den hraček
 •  21.1. 2020    Hrádky se sněhem
 • 28.1. 2020    Projektový den Záchranáři
 • 31.1.  2020   Karneval s Hopsalínem

Karneval s klaunem Hopsalínem

Poslední lednový pátek se u nás ve školce konal Zimní pohádkový karneval s naším oblíbeným klaunem Hopsalínem. Děti prožily zábavné karnevalové dopoledne společně i se svými rodiči, kteří na karneval také přišli. Všichni se převlékli do roztodivných karnevalových masek jako jsou princezny, berušky, nebo i moderní hasiči. Děti i dospělí si užívali program plný karnevalého veselí, tance a her. Závěr karnevalu patřil balonkové show, na jejímž konci každé z dětí dostalo balonkové zvířátko. Děkujeme za účast rodičů a těšíme se na další společnou akci.

Sportovní dopoledne v hale FBC

Ve čtvrtek 30. ledna navštívila naše třída Sluníček sportovní halu FBC v Muglinově, kde si děti spolu s trenérkami dopoledne zasportovaly. Čekala na ně pořádná sportovní rozcvička, zdolávaly překážkovou dráhu a poměřily svoje síly ve sportovní soutěži se školkou Zámostní. Poté dostaly všechny děti od trenérek malou odměnu.

Hrátky se sněhem

V úterý 21.1.2020 sněhu jsme se s dětmi nedočkaly a tak jsme si zimní radovánky přenesly do školky . Děti si vyrobily papírové koule , s kterými si potom zasoutěžily a na závěr si zahrály koulovanou .

Den  hraček 

V pátek 10. 1. 2020 si  mohly děti do MŠ  donést svou nejoblíbenější hračku, kterou kamarádům představily. A pak si s kamarádem hračky navzájem půjčovaly, dětem se moc dopoledne s hračkami  líbilo. Chtějí si brzy den hraček zopakovat.

Záchranáři 

8.1.2020 z důvodu nemoci byl Den záchranáři přeložen na jiný termín .

 

 

 

 

Prosinec 

 •  3. 12 .2019      Výlet do Příboru- Vánoční tradice
 •  5. 12 . 2019     Mikulášská nadílka
 •  11.12. 2019      Vánoční besídka
 •  16. 12. 2019     Vánoční tvoření s rodiči

PROJEKTOVÝ DEN „ADVENTNÍ ČAS“ – TVOŘENÍ S RODIČI

Pondělní dopoledne 16. prosince patřilo v naší mateřské škole adventním dílničkám dětí a rodičů, které proběhlo ve spolupráci s lektorkou Centra volného času U Rosničky v Malenovicích. Všichni malí i velcí společně strávili příjemné chvíle tvořením závěsného adventního věnce a vánoční dekorace z přírodnin a svíček. Vytvořené výrobky si rodiče a děti odnesli domů k výzdobě svého svátečního stolu. Tento projektový den se konal v rámci projektů naší Mateřské školy „Šablona II – Rozvoj předškolního vzdělávání v MŠ Zámostní“ a „Rozvoj rovného přístupu ke vzdělávání ve městě Ostrava II“.

VÁNOČNÍ BESÍDKA

Ve středu 11. prosince 2019 se sešli všichni rodiče a přátelé školky na naší tradiční Vánoční besídce s bohatým programem našich dětí. Děti si připravily pásmo básniček a písniček, které završily originálním tanečním vystoupením.

MIKULÁŠ V MŠ KERAMICKÉ

Ve čtvrtek 5. prosince 2019 k nám do školky zavítali vzácní hosté – Mikuláš v doprovodu anděla a čerta. Děti přišli potěšit, ale také trochu postrašit. A protože všechny děti zarecitovaly básničku nebo zazpívaly písničku, dostaly od Mikuláše zaslouženou nadílku v podobě adventního kalendáře a dalších sladkých dárečků. Tímto děkujeme vedení Základní školy Bohumínské a jejím žákům za uskutečnění této akce.

PROJEKTOVÝ DEN „VÁNOCE ZA STARÝCH ČASŮ“

V úterý 3. 12. 2019 se děti vypravily na projektový den „Vánoce za starých časů“ do Muzea v Příboru. Děti si prohlédly vánočně vyzdobené prostředí Muzea a výstavu s vánoční tématikou. Poté se zúčastnily interaktivního programu, ve kterém se seznámily s vánočními zvyky a tradicemi dětí a dospělých za starých časů. Děti si spolu s průvodci programu vyzkoušely některé tradiční činnosti, např. pouštění ořechových skořápek se svíčkou po vodě. Dozvěděly se, jak se naši předkové připravovali na vánoce, jak si zdobili své domovy, co vařili a pekli na vánoční stůl. Tento projektový den se konal v rámci projektu naší Mateřské školy „Šablona II – Rozvoj předškolního vzdělávání v MŠ Zámostní“.

Listopad

 • 1. 11. 2019         Halloweenská párty
 • 5. 11. 2019         Projektový den v MŠ – Objevujeme krásy podzimu
 • 7. 11. 2019         Výlet Malenovice
 • 11. 11. 2019        Klaun Hopsalín – barvy
 • 14. 11. 2019        Podzimní tvoření s rodiči
 • 27. 11. 2019        Výtvarná galerie

Halloweenská párty

V pátek 1. listopadu jsme si s dětmi uspořádali ve školce Halloweenskou párty ve strašidelných maskách. Děti si hernu nejdříve vyzdobily strašidélky a halloweenskými dýněmi. Společně si zatancovaly na strašidelné písničky jako je „Bu, bu, bu…“ nebo „Strašidýlko Emilek“ a zasoutěžily si o halloweenské bonbonky. Na závěr si všichni pochutnali na opravdových Halloweenských muffinech. Tímto bychom chtěli poděkovat mamince Matyáška Horvátha za upečení chutných muffinků. Dětem se moc líbily a hlavně chutnaly.

Projektový den „Objevujeme krásy přírody“

V úterý 5. listopadu 2019 za námi do školky přijela až z Beskyd paní Mgr. Blanka Dužíková, která pracuje v Centru volného času U Rosničky v Malenovicích. Dětem popovídala o krásách podzimní přírody. Nejprve je však po svačince obdarovala medovým perníčkem ve tvarech podzimní přírody. Děti si vyslechly pohádku O veverce, poznávaly na obrázcích stromy, jejich listy a plody, ale také typická lesní zvířátka. Dozvěděly se, jak se zvířátka chystají na zimu a kde zimují. Po krátkém programu ve školce se děti s paní lektorkou vydaly na procházku do blízkého parku a pozorovaly okolní přírodu. Na závěr děti dostaly od paní lektorky pracovní listy s vlastnoručně nakreslenými obrázky, které si vybarvily.

Projektový den „Objevujeme krásy přírody“

V úterý 5. listopadu 2019 za námi do školky přijela až z Beskyd paní Mgr. Blanka Dužíková, která pracuje v Centru volného času U Rosničky v Malenovicích. Dětem popovídala o krásách podzimní přírody. Nejprve je však po svačince obdarovala medovým perníčkem ve tvarech podzimní přírody. Děti si vyslechly pohádku O veverce, poznávaly na obrázcích stromy, jejich listy a plody, ale také typická lesní zvířátka. Dozvěděly se, jak se zvířátka chystají na zimu a kde zimují. Po krátkém programu ve školce se děti s paní lektorkou vydaly na procházku do blízkého parku a pozorovaly okolní přírodu. Na závěr děti dostaly od paní lektorky pracovní listy s vlastnoručně nakreslenými obrázky, které si vybarvily.

Hopsalín 

V pondělí 11. listopadu k nám přijel všemi dětmi oblíbený Hopsalín se svou barvičkovou show. Tentokrát to byla barva sluníčka – žlutá. Klaun stylově oblečený v kostýmu včelky si pro děti připravil zábavné hry a soutěže, do kterých se všechny děti s nadšením zapojily. Po soutěžích a tancování byly děti odměněny různobarevnými balónky.

Podzimní tvoření s rodiči 

Ve čtvrtek 14. listopadu se u nás ve školce konalo již tradiční Podzimní tvoření dětí s rodiči. Tentokrát s námi tvořila i paní lektorka z kroužku keramiky, která si pro všechny připravila výrobu keramické misky. Kromě tvoření z hlíny si rodiče a děti vyzkoušeli také vyrobit podzimní dekoraci z ubrousků a vránu. Všichni si tvoření moc užili a těšili se z vyrobených výrobků, které si vzali domů na výzdobu.

 

Říjen 

 • 7. 10. 2019         Klaun Hopsalín
 • 18. 10. 2019       Vánoční fotografování
 • 21. 10. 2019       Divadlo Králici v klobouku
 • 29. 10. 2019       S draky do přírody

Divadelní představení 

V pondělí  21.10.2019 jsme s dětmi navštívily Kulturní  Dům Ostravy, kde shlédly divadelní  představení Králici z klobouku.Dětem se velice pohádka  líbila .Po návratu do Mateřské školy si děti nakreslily zážitky s divadla .

Drakiáda s rodiči

V úterý 29. října 2019 jsme si s dětmi a rodiči naplánovali zajímavou podzimní akci, na kterou se děti těšily celý týden. Všichni jsme se sešli dopoledne v 10 hodin před školkou, draky si nachystali a pak se už vydali směrem do nedalekých Komenských sadů, abychom vyzkoušeli, jak naši draci umí létat. Počasí se tento den vydařilo, svítilo sluníčko a foukal mírný větřík, který úplně stačil na to, aby se za chvíli modré nebe bez mráčků zaplnilo barevnými létajícími draky. Sem a tam po obloze létali různí Krtečkové, tygříci a zvířátka ze Čtyřlístku. Děti se předháněly v tom, který drak vzlétne nejvýše a poletí nejdále. Občas se jim provázky zamotaly, a tehdy přispěchali rodiče se svou pomocnou rukou a draky poslali zpátky do nebe. Drakiádu si děti s rodiči moc užili, a ani se jim nechtělo zpátky do školky nebo domů. Tato podzimní akce proběhla v rámci projektu Rozvoj rovného přístupu ke vzdělávání ve městě Ostrava II.