Naše akce 2019/2020

Červen 

 • 12. 6. 2019 – Dopravní školička na MŠ Zámostní
 • 20. 6. 2019 – Rozloučení s předškoláky

Květen

 • 2. 5. 2019 – Výchovný koncert ZUŠ ,,Princové jsou na draka”.
 • 14. 5. 2019 – Zábavné dopoledne s klaunem Hopsalínem – Pravidla sportování na hřišti
 • 16. 5. 2019 – Společné focení dětí
 • 17. 5. 2019 – Sportujeme s trenérem v hale FBC
 • 21. 5. 2019 – Výlet – Štramberk – společně s důchodci z Ostravy – Poruby
 • 24. 5. 2019 – Tancujeme s Míšou Růžičkovou
 • 25. 5. 2019 – Den Slezské – vystoupení dětí – Slezskoostravský hrad

 

Výchovný koncert ZUŠ ,,Princové jsou na draka”

Ve čtvrtek 2. května jsme s dětmi z MŠ Keramická vydaly navštívit ZUŠ E. Rundy.
Žáci ze ZUŠ si pro nás nachystaly krásný hudební program. Nejprve našim dětem zahrály a zazpívaly pohádku s názvem ,,Princové jsou na draka“. Po pohádce jsme se s dětmi přesunuly do vyššího patra a tam už na nás čekaly budoucí muzikanti. Děti si mohly poslechnout, jak se hraje například na Harfu, Violon čelo, housličky, nebo harmoniku. Dětem se celý program moc líbil, po celou dobu pozorně sledovaly pohádku a poslouchaly hudbu. Domů si děti odnesly krásnou medaili.


Duben

 • 1. 4. 2019 – Projektový den S pohádkou na cestě do školy
 • 5. 4. 2019 – Projektový den Bylinky na naší zahrádce
 • 5. 4. 2019 – Komunitní setkání s rodiči ( odpoledne )
 • 15. 4. 2019 – Klaun Hopsalín a pravidla silničního provozu
 • 26. 4. 2019 – Sportujeme s trenérem  v hale FBC

Klaun Hopsalín a pravidla silničního provozu

 

V pondělí 15. dubna k nám do školky zavítal dětmi oblíbený klaun Hopsalín. Pro tento den měl připravený program s tématikou „Pravidla silničního provozu“. Děti přivítaly nejen klauna Hopsalína, ale i děti a paní učitelky z mateřské školy Přemysla Pittra, se kterou jsme navázali spolupráci. Klaun Hopsalín je hravou formou seznámil s tím, jak se mají chovat při přecházení silnice, co znamenají barvy na semaforu a s dalšími pravidly. Děti z obou mateřských škol si celé dopoledne náramně užily, tancovaly, soutěžily, zkrátka dováděly. Všichni se už teď těší na další společné akce nejen s klaunem Hopsalínem.

 

Projektový den „Bylinky na naší zahrádce“ a „Jarní tvoření s rodiči“ v MŠ Keramické

V pátek 5. dubna dopoledne proběhl v naší mateřské škole projektový den s názvem „Bylinky na naší zahrádce“, který děti strávily společně s odbornicí z praxe – zahradnicí p. Vavrečkovou. Děti se na zahradě rozdělily do tří skupin. Jedna skupinka se učila rozsazovat bylinky do květináčků, které si potom děti odnesly domů. Druhá skupinka dětí osazovala bylinkami a maceškami nové záhony. A třetí skupinka dětí poznávala jednotlivé druhy bylinek podle čichu a vzhledu.

Na dopolední projekt navazovalo volnočasové komunitní osvětové setkání rodičů a dětí, které zorganizovala mateřská škola rovněž ve spolupráci se zahradnicí. Společně s rodiči a přáteli školky si děti vyrobily jarní dekoraci v květináčku, zdobily vajíčka netradičními přírodními materiály – vločkami, mákem, krupicí aj. Domů si spokojené děti a rodiče odnášeli také veselé velikonoční zápichy do květináče. Toto setkání bylo uskutečněno v rámci realizovaného projektu „Rozvoj předškolního vzdělávání v MŠ Zámostní“.

 

Projektový den „S pohádkou na cestě do školy“ v MŠ Keramické

V pondělí 1. dubna dopoledne proběhl v naší mateřské škole projektový den s názvem

„S pohádkou na cestě do školy“. Tento den byl připraven na základě knihy her „Pohybové hry a hraní“ od autora doc. PhDr. Ferdinanda Mazala, CSc., který je jejím autorem a tohoto dne se také zúčastnil.

Celým dnem děti provázela pohádka Princezniny korálky. Tato pohádka je složena ze šesti pohybových her dětí, které si děti během dopoledne společně zahrály. Po hrách se děti rozdělily do skupin, ve kterých plnily úkoly v pracovních listech – hledaly rozdíly v obrázcích, vybarvovaly korálky dle předlohy a stavěly u stolečku hrad z magnetické mozaiky (určovaly geometrické tvary). Hravou formou se tak připravovaly na zápis do základní školy.

Toto setkání bylo uskutečněno v rámci realizovaného projektu „Rozvoj předškolního vzdělávání v MŠ Zámostní“.

 

Březen

 • 7. 3. 2019 – Polytechnika vyrábění zvířátek ze dřeva
 • 15.3. 2019 – Sportujeme s trenérem v hale FBC
 • 18. 3. 2019 – Výlet na farmu za zvířátky Jarošův statek
 • 20. 3. 2019 – Návštěva základní školy Pěší
 • 22. 3. 2019 – Klaun Hopsalín

 

Výlet na farmu za zvířátky na Jarošův statek

V pondělí 18. března jsme se s dětmi vydali na dobrodružný výlet autobusem za hospodářskými zvířátky, na Jarošův statek ve Studénce. Děti byly z celého výletu nadšeny. Po příjezdu se nás ujala paní ředitelka celého statku. Vzala děti ke koníčkům a potom ke kozičkám. Kozičkám děti mohly dát pamlsek a vyzkoušet si, jak se takové zvířátko krmí. Po nakrmení a pohlazení koziček jsme s dětmi šly do stáje, kde si děti netradičně ozdobily papírové velikonoční vajíčko pilinami.
Po malém odpočinku a svačince se děti šly podívat na to, jak žijí králíčci. Těm taky daly něco malého na zub, pohladily si je a rozloučily se s nimi. Nakonec si děti mohly vyzkoušet jízdu na koni. Jízda na koni se jim moc líbila. Děti se rozloučily se zvířátky na statku, zamávaly jim a už na ně čekal připravený autobus do školky a  ve školce výborný oběd.
Tato akce byla financována v rámci Šablon II, Projektu Rozvoj předškolního vzdělávání v MŠ Zámostní, Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání.

Návštěva základní školy Pěší

Ve středu 20. března jsme se s dětmi byly podívat na základní škole v Muglinově – Pěší. Ve škole na ně čekala paní učitelka 1. třídy, která pro děti měla nachystanou jednu vyučovací hodinu. Děti si ve škole vyzkoušely jaké je to být velkým školákem.
Celá hodina se jim líbila, zahrnovala totiž počítání, čtení písmen a i soutěž o sladkou odměnu. Všem dětem se ve škole moc líbilo a už se těší až v září zasednou do školních lavic jako velcí školáci!


Únor 2019
 • 1. 2. 2019 – Záchranáři s Červeného Kříže a ukázka první pomoci
 • 19. 2. 2019 – Návštěva knihovny
 • 25. 2. 2019 – Klaun Hopsalín
 • 26. 2. 2019 – Jarní Focení
 • 19. 2. 2019 – Dětský Karneval
 • 28. 2. 2019 – Projektový den Kniha je můj kamarád

Karneval

Ve čtvrtek 28. února se školka Keramická proměnila v rej plný krásných masek. Paní učitelky z naší školičky měly pro děti připravený zábavný program na celé dopoledne. Děti si zasoutěžily v mnoha soutěžích, zatancovaly si a náramně se pobavily. První soutěží, kterou děti musely zvládnout, bylo přenesení balónku na lžíci a druhá byla chození na chůdách. Poslední soutěž byla velmi těžká, děti se musely zastavit, když přestala hrát hudba, a udělat ze sebe nehybnou sochu. Nakonec děti předvedly své krásné masky a čekala na ně sladká odměna, kterou připravil kolektiv mateřské školy. Dětem se celý karneval moc líbil a těší se na další v příštím roce.

 

Hopsalín a pravidla společenského chování

V pondělí 25. února k nám do školky zavítal všemi dětmi oblíbený klaun Hopsalín. Pro tento den měl pro děti nachystán program o tom, jak by se měly chovat ve společnosti a to hlavně v divadle. Během programu dětem vysvětlil, jak se mají v divadle chovat, jak se mají na takovou příležitost obléct a jak se mají chovat, když chtějí posvačit.
S dětmi si společně zatancoval, zasoutěžil a odměnil je nejen sladkou odměnou, ale také zvířátkem vyrobeným ze speciálního balónku. Dětem se celý program opět moc líbil, určitě nyní budou vědět, jak se mají v divadle chovat.

 

Záchranáři z Červeného Kříže

V pátek 1. února, se za námi do školky přijeli podívat záchranáři z Červeného kříže. Dětem ukázali co dělat v případě, když se kamarádovi udělá špatně nebo se zraní.
Děti si vyzkoušely dýchání z úst do úst, srdeční masáž a naučily se jak obvázat poranění ruky nebo hlavy. Také se naučily všechna důležitá čísla na policii, hasiče, záchrannou službu a univerzální číslo na všechny záchranné složky. Dětem se celá ukázka moc líbila a určitě by si věděly rady, kdyby se něco přihodilo jejich kamarádovi.

Leden 2019
 • 9. 1. 2019 – Kdopak bydlí v Rukavičce ?
 • 16. 1. 2019 – Klaun Hopsalín pravidla správného stravování
 • 18. 1. 2019 – Sportujeme s trenérem v hale FBC
 • 23. 1. 2019 – Krmení ptáčků na nové zahradě

Krmení ptáčků na nové zahradě

Ve středu 23. ledna jsme s dětmi vyrazily na nově zrekonstruovanou zahradu, která disponuje také novými ptačími budkami, aby jsme ptáčkům do jejich nového domova nasypaly ptačí zob. Vysvětlili jsme dětem, že ptáčci si v zimě nemají kde sehnat potravu a proto jim my lidé musíme tímto způsobem pomoct. Ptáčci pak lépe přečkají zimu a neuhynou. Dětem se moc líbilo, že mohli takto pomoct ptáčkům a měli dobrý pocit z toho, že je mohly nakrmit a pomoct jim tak přečkat zimu.

 

Sportujeme s trenérem v hale FBC

V pátek 18. ledna se naše děti z MŠ Keramická opět aktivně zúčastnily sportovního dopoledne v tělocvičně FC. Společně s trenéry si zacvičily, zahrály sportovní a pohybové hry. Dětem se takto strávené páteční dopoledne moc líbilo, nakonec si odnesli sladkou odměnu a v doprovodu pedagogických pracovníků odcházeli spokojeni zpátky do zařízení MŠ Keramická.

 

 

Klaun Hopsalín a pravidla správného stravování

Ve středu 16. ledna k nám do školičky opět zavítal všemi dětmi oblíbený kamarád klaun Hopsalín. Tentokrát pro děti měl připravený program o pravidlech správného stravování. Během programu se děti naučily, jak mají správně držet příbor, jak se mají chovat při jídle a dozvěděli se také, že u jídla se nemluví. Pak si společně zatancovaly, zasoutěžily, pohrály. A nakonec dostaly sladkou odměnu za to, jak moc byly při soutěžích šikovní. Celý program se jim moc líbil.

Prosinec:
 • 3. 12. 2018 – Návštěva galerie umění
 • 5. 12. 2018 – Mikulášská nadílka
 • 6. 12. 2018 – Výlet do Rožnova „Vánoční dědina”
 • 7. 12. 2018 – Přání pro Ježíškova vnoučata
 • 10. 12. 2018 – Zdobení vánočního stromečku v MŠ
 • 11. 12. 2018 – Vánoční tvoření s rodiči v MŠ
 • 18. 12. 2018 – Vánoční Besídka
 Přání pro Ježíškova vnoučata
Děti z naší školičky se zapojily do celostátního projektu “Ježíškova vnoučata”. Tato akce probíhá pod záštitou Českého rozhlasu. Společně s p. učitelkami děti vyrobily přání pro babičky a dědečky z celé ČR.
S dětmi jsme si popovídaly o tom, pro koho přáníčka vyrábějí, a co budou pro ty, kdo je dostanou, přáníčka znamenat. Děti byly hrozně šťastné z toho, že jedno malinké přání od srdíčka udělá někomu jinému radost.
Valašská dědina
Ve čtvrtek 6. prosince jsme byli s dětmi na výletě ve Valašské dědině v Rožnově pod Radhoštěm. Jeli jsme se tam podívat hlavně proto, aby jsme nasáli trochu vánoční atmosféry. V jednotlivých chalupách jsme se dozvěděli,  jak se v dávných dobách slavily vánoce, lilo olovo, jak se pekly perníčky, kulo žhavé železo a jak se zpívaly koledy ve škole.
 Dětem se celý výlet  moc líbil a  už se těší na příští rok,  až zase znovu pojedeme.
Mikulášská nadílka
Ve středu 5. prosince se za námi ve školce byl podívat Mikuláš se svými pomocníky Andělem a Čertem. Poptal se dětí, kdo byl hodný a kdo zlobil. Děti si pro něj připravily Andělský taneček a pěknou písničku. Mikuláš jim potom předal sladkou odměnu. A ty děti, které zlobily, slíbily, že budou celý příští rok hodní.
Návštěva galerie umění
V pondělí 3. prosince jsme se společně s dětmi vypravili do Domu Umění v Ostravě. Pro děti tam byl přichystaný zábavný a poučný program. Podívaly se do galerie na obrazy s pohádkovými bytostmi a také  s horníky. Po celou dobu nás doprovázela mladá paní lektorka a prohlídku galerie nám obohatila výkladem o hornicích a pohádkových postavách.
Nakonec si děti nakreslily a vyrobily svoji pohádkovou postavu, rozloučily se s paní lektorkou a šly na tramvaj. Dětem se celý program moc líbil.  
Listopad:
 • 2. 11. 2018 – Halloween
 • 7. 11. 2018 Podzimní tvoření s rodiči
 • 9. 11. 2018 – Sportujeme s trenérem v hale FCB
 • 13. 11. 2018 – Hopsalín společná akce s dětmi z Vesničky soužití, Etiketa pro nejmenší

 

Hopsalín společná akce s dětmi z Vesničky soužití, Etiketa pro nejmenší

V úterý 13. listopadu k nám do mateřské školy Keramická zavítal opět oblíbený kamarád dětí klaun Hopsalín. Pro děti měl přichystaný velmi zábavný a zároveň poučný program o tom, jak se děti mají chovat, když jsou u někoho na návštěvě.
Hopsalín děti pěkně přivítal písničkou na kterou si společně s ním zatancovaly. Po tanečku měly děti přednášku o tom, jak se chovat na návštěvě. Nakonec si děti zasoutěžily a nechyběla sladká odměna na závěr.

 

Sportujeme s trenérem v hale FBC

pátek 9. listopadu, se děti z MŠ Keramická aktivně zúčastnily sportovního dopoledne v tělovičně FC. Baník Ostrava v Muglinově. Společně s trenéry floorbalu si zacvičili, zahráli, pohybové hry a vyzkoušely si, jak se hraje floorbal. Děti se dozvěděly spoustu zajímavých informací o tomto sportu a na rozloučenou si domů odnášely sladkou  odměnu.

 

Podzimní tvoření s rodiči

Ve středu 7. listopadu u nás v MŠ Keramická probíhaly ,,podzimní dílničky”. Do školičky k nám v odpoledních hodinách zavítali rodiče a společně i  s dětmi, které mateřskou školku nenavštěvují, si mohli vyrobit krásnou papírovou dýni nebo sovičku z přírodních materiálů. Dětem i rodičům se tato společná akce moc líbila a už se těší na společné vánoční tvoření.

Halloween

Dne 2.11. 2018 probíhal v naší školce “strašidelný den”.
S dětmi jsme si povídali o svátku zvaném Halloween, děti si vyrobily každý svoji papírovou dýni a potom, společně s p. učitelkami si vyzdobily školičku.  Před svačinkou  p. učitelky děti nalíčily, tak aby vypadaly jako malá strašidýlka a společně  si potom zastrašili a zasoutěžili.

 

 

Říjen:
 • 9. 10. 2018 – Třídní schůzky
 • 10. 10. 2018 – Hopsalín, pravidla slušného chování
 • 15.1 0. 2018 Výlet na Ostravici
 • 18. 10. 2018 – Vánoční fotografování dětí
 • 26. 10. 2018 – Projektový den ke 100 letému výročí Republiky

 

 

Projektový den – 100. výročí Republiky

Dne 26.10. 2018 probíhal v naší školce projektový den ke 100. výročí Republiky.
S dětmi jsme si povídali o vzniku České Republiky, o panu prezidentovi, hlavním městě – Praze. Seznámily se se státním symboly, zkusily si obkreslit mapu ČR.  Poslechli jsme si dětmi českou hymnu a píseň ,,Ach synku, synku”. Na závěr si děti vyrobily vlajku ČR.
Projektový den byl pro děti přínosem, dozvěděly se mnoho nových a užitečných informací.

Podzimní příroda volá

Tak jsme se dočkali. V pondělí 15. 10. 2018 některé děti nemohly ráno ani dospat. Čekal nás výlet do Beskyd, do obce Ostravice. Tady na nás čekal pan myslivec, který nás zavedl ke krmelci. Cestou jsme viděli i spoustu domácích zvířat – slepice, kačeny, perličky i malé štěňátko v kotci, které se nám moc nechtělo ukázat, protože se nás bálo. U krmelce v lese nám pan myslivec vyprávěl, jak se myslivci starají o zvířátka, ukázal nám obrázky např. celé srnčí rodiny. Nejvíce se nám líbily parůžky a kožešiny zvířat, na které jsme si mohli sáhnout. Krmelec jsme si prohlédli i zevnitř a s pomocí pana myslivce jsme nachystali zvířátkům do krmelce seno a obilí. Po vydatné svačině jsme se vydali do Ráje dřevěných soch. Tady na nás čekaly překrásné vyřezávané dřevěné sochy nejen zvířat, ale i pohádkových postav. Na závěr výletu, po obědě, jsme si pohráli na dětském hřišti. Už se těšíme na další výlet!

Hopsalín, pravidla slušného chování

Ve středu 10. října naši školku navštívil všemi oblíbený kamarád klaun Hopsalín.
Hopsalín se s dětmi pěkně přivítal písničkou a tanečkem, potom jim udělal poučnou přednášku o slušném chování, nechyběly ani  zábavné soutěže jako sbírání víček pomocí kolíčků a samozřejmě sladká odměna na závěr.

 

/cws-widget]