Naše akce 2019/2020

ZÁŘÍ 2019/2020

10.9.2019 – “Slavnostní zahájení školního roku” s Alešem Krejčím v MŠ “Čarování se zvířátky” v 10:30hod
10.9.2019 – TŘÍDNÍ SCHŮZKY  – Žabičky v 15.30 hod.Včelky  v 16:00 hod.
11.9.2019 – TŘÍDNÍ SCHŮZKY – Motýlci v 15:30 hod.Koťátka v 16:00 hod.
17.9.2019  – Divadlo Letadlo v MŠ “Průzkumníci v lese” v 10:30 hod.
19.9.2019 – Výlet do Rožnova pod Radhoštěm “Za zvířátky” sraz v MŠ do 6:30 hod., návrat do 13:30hod

Čarování se zvířátky
V úterý 10. září malí Zámostníčci zahájili svůj nový školní rok programem s kouzelníkem Alešem Krejčím. Známý kouzelnický mistr dětem přivezl svou kouzelnickou show s názvem „Čarování se zvířátky“. Děti se nejdříve učily kouzelnickou formulku „abrakadabra“, aby mohly s kouzelníkem společně kouzlit a čarovat. S kouzlením jim pomáhala také zvířátka – holub, panda a králík spolu s kocoury Silvestrem, Tondou a Fildou nebo štěňátkem Benem. Do programu se zapojily i paní učitelky a vykouzlily dětem hada a červené míčky. Pan kouzelník si potom z dětí vybral odvážné kouzelnické učně, kteří ostatním zkusili vykouzlit míčky, zmizet šátek anebo proměnit plechovky na jiné barvy, než měly. Na konci kouzelnického dopoledne děti zažily nevídanou věc – děti s kouzelníkem začarovaly stoleček, který začal levitovat. Všichni na to s úžasem nevěřícně hleděli. Po celou dobu programu se děti výborně bavily a celou školkou zněl jejich burácivý smích a potlesk. Nový školní rok tak děti odstartovaly opravdu zvesela!
(fotografie z akce viz. Fotodokumentace)

Divadlo Letadlo “Průzkumníci v lese”
V úterý 17. září k nám do školky opět přiletělo divadlo Letadlo s novým pohádkovým představením Průzkumníci v lese. Posádka letadla naučila nejprve malé Zámostníčky veselou písničku „Do lesa“ a spolu s dětmi se průzkumníci vypravili na sběr hub. Les byl sice plný hub, ale děti dostaly za úkol, aby rozlišily, které z nich jsou jedlé a které ne. Z těch jedlých si pak jeden průzkumník usmažil smaženici, se kterou se ale nerozdělil a bolelo ho bříško! Děti si tak připomněly, že se mají s druhými dělit. Průzkumníci také děti zasvětili do tajů hašení ohně v lese a krmení zvířátek. Společně si zazpívali písničky o různých zvířátkách v lese – o kanci a lišce nebo rysovi. A protože je jelen lesů král, průzkumníci si děti vyzkoušeli v dovednosti troubení. Tato soutěž se setkala s velkým zájmem ze strany dětí, a tak se všichni proměnili v troubící krále lesa – tedy jeleny. Průzkum lesa zakončili Zámostníčci pohybovou písničkou a zamávali letadélku s jeho průzkumníky na rozloučenou.
(fotografie z akce viz. Fotodokumentace)